wtorek, 2 stycznia 2018

Kolejna Uchwała Rady pod lupą służb Wojewody

Temat ten poruszyłem tutaj: Machniom po raz wtóry . W skrócie - chodzi o Uchwałę podjętą przez Radę Miejską w Przedborzu, na mocy której zezwolono burmistrzowi na zamianę działek między Gminą a lokalnym przedsiębiorcą. 

Dokładnie chodzi o zapis w Uchwale dotyczący tego, że dla działek które Gmina chce oddać "Sąd Rejonowy w Radomsku prowadzi KW o nr PT1R/00017512/1" . Podobny zapis, tylko, że z inną sygnaturą Księgi Wieczystej, znajduje się jeśli chodzi o działkę, którą Gmina ma w zamianie dostać. 


Problem polega na tym, że co prawda w ewidencji gruntów działki te na chwilę podejmowania Uchwały były wydzielone, ale nie znajdowały się ( jak to podano w Uchwale), w Księgach Wieczystych. Tam ich nie wydzielono. I to właśnie stało się obiektem zainteresowania służb prawnych Wojewody Łódzkiego, które podjęły postępowanie w celu kontroli legalności podjętej 30 listopada 2017 roku przedmiotowej Uchwały. 

Przypominam, że w sierpniu roku ubiegłego Rada przyjęła Uchwałę, dot. zamiany gruntu z ANR, i w niej znajdował się podobny zapis. Tam też w Księdze Wieczystej działki te wydzielone nie są. Sprawa legalności tej uchwały oparła się o Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi. Rozprawa przewidziana jest na dzień 30 stycznia 2018 roku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz