niedziela, 26 listopada 2017

Machniom po raz wtóry...

W poniedziałek odbędzie się komisja łączona RM w Przedborzu. A na niej najwięcej tematów związanych z gospodarowaniem nieruchomościami. Zbycia nabycia i tajemnicze zamiany. Dlaczego tajemnicze?

A dlatego, że o ile sprzedaż/kupno jest opatrzone nr działek, o tyle "machniom" co , z kim i gdzie, jest najzwyczajniej informacją poufną dla szerokiego grona odbiorców, ponieważ w punkcie "j" i "k" widnieje tylko sucha informacja o "machniom". A, że lepiej to sobie można uświadomić mając obraz przed oczyma, stąd załączam program komisji ( a i zbliżającej się sesji też jest bliźniaczo podobny):

Oczywiście widząc coś takiego można odnieść wrażenia - primo: , że władza chce coś ukryć, secundo: że nijak się taka "informacja" ma do ustawowej jawności obrotem nieruchomościami  gminnymi. 

A, że lubię władzę sprawdzać ( a mam ku temu powody), i wiem, że jak ja tego nie zrobię, to nie zrobi tego prawie nikt, więc widząc taką "informację", wysiliłem się i odrobiłem pracę domową też i za radnych, ( i tu cofnę się w czasie do lat 2011/2012/2013) którym do głowy nie przyszło zapewne aby zajrzeć przynajmniej do wniosków pokontrolnych - stron 14 ( krótsze od samego raportu z kontroli o 138 stron) z przeprowadzonej przez RIO w Przedborzu lustracji tego co też w naszej Gminie wówczas piszczało. 


Jeśli, ktoś z radnych się pofatyguje otworzyć odpowiednią zakładkę w BIP, to przeczyta tam na stronie nr 13 , w punkcie 17 bardzo ważną rzecz. Zobowiązanie. Ułatwiając sprawę, a i oszczędzając radnym czasu, bo komisja już w poniedziałek, punkt 17 kopiuję, i też "tłustym" drukiem jak to ma miejsce w zaleceniach pokontrolnych z dnia 15 lutego 2013 oku, cytuję:

"17. Zapewnić rzetelnie informowanie Rady Miejskiej o okolicznościach stanowiących przesłanki podejmowania decyzji dotyczących gospodarowania mieniem komunalnym" 

Dlaczego takie zobowiązanie, które na Naczyńskiego zostało nałożone przez prezesa łódzkiej RIO, poczytać można kilka stron wcześniej ( 7-8 w punkcie 4: 8. Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi - w zakresie kontroli gospodarki finansowej i zamówień publicznych. ), wtedy może ktoś pojmie jak na zamianach serwowanych przez Naczyńskiego z pewnym rodzinnym kręgiem gmina wychodzi. 


Zgodnie z tym co stoi w raporcie z 2012 i wnioskach pokontrolnych z 2013, w roku 2011 Rada podejmując uchwałę o zamianie działek z panem T. uchwaliła, że zamieni się na działki, które nie były jeszcze wydzielone w Księdze Wieczystej ( dalej KW).


 W związku z powyższym w ramach wyegzekwowania od Naczyńskiego zapisu z punktu 17, gdybym był radnym, zapytałbym go ( a radcę prawnego Macieja Kosendka również), dlaczego w projekcie przygotowanej uchwały dot. zamiany nieruchomości z panem T. jest napisane, że: " Wyraża się zgodę na zamianę działek oznaczonych w ewidencji gruntów nr 140/36 i 140/37 (...) dla których Sąd Rejonowy w Radomsku prowadzi KW o nr PT1R/00017512/1" , skoro pod podanym numerem KW, w/w działki nie występują?


 Idąc za ciosem, w projekcie uchwały czytamy dalej, że Gmina w zamian weźmie działkę nr 148/2 dla której Sąd Rejonowy w Radomsku prowadzi KW o nr PT1R/00021442/0 . Zaglądamy a tam:

- brak wydzielonej działki 148/2. Jest tylko działka 148.

Trudno mi zatem pojąć, dlaczego jest w projekcie napisane, że SR prowadzi dla przedmiotowych nieruchomości KW o podanych nr. Skoro działki te w nich nie występują? 

Tak samo mam problem ze zrozumieniem wizji Naczyńskiego, w której chce on wybudować nowoczesne boisko do gry w piłkę nożną wraz z całą potrzebną infrastrukturą, na terenie o szerokości ok 82 m ( nie licząc działki 149, której z tego co wiem na chwilę obecną Gmina nie ma szans pozyskać), kiedy w marcu 2008 roku Komitet Wykonawczy FIFA przyjął uchwałę, która zakłada, że szerokość boiska piłkarskiego ma wynosić 68 metrów??
Pozostanie zatem ok 14 metrów. Co z trybunami  i całą resztą wymaganą przepisami infrastrukturą ?


Szczerze napisawszy, sam fakt zamiany działek mało co mnie obchodzi. Nie jest tu dla mnie istotne, czy ta zamiana jest konieczna, czy nie. Czy to, że z tą czy inna osobą. Interesują mnie niuanse i niuansiki, które poruszyłem we wpisie, a na które chciałbym uzyskać informacje. Rzetelne i prawdziwe. 

Skąd też ten pośpiech?

I takie skojarzenie. Czy aby ulubioną piosenką Naczyńskiego nie jest:
I tylko… wysp tych nie ma.

A na koniec ... czy w świetle tego co powyżej, już wiecie dlaczego nagle pyta się Was o to, kto ma śpiewać na X Dniach Przedborza..?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz